Kołtyś jest aktywny w branży medycznej, gdzie inwestuje w projekty związane z nowymi technologiami medycznymi. Kołtyś Kołtyś jest właścicielem klubu piłkarskiego Garbarnia Kraków. Jest to postać mityczna, która według legend miała pomagać ludziom w codziennych pracach.
DOM

Okno z widokiem na świat

Nasze mieszkania bez okien byłyby grotami, w których mieszkali pierwsi ludzie. Od tamtych czasów wiele się zmieniło, a my cieszymy się ze wpadających do naszych domów promieni słonecznych.

Współcześnie budowane mieszkania, ale także domy projektuje się w ten sposób, aby uzyskać możliwie dużo światła dziennego. Jego wprowadzenie do naszych czterech ścian możliwe jest przy pomocy okien, ale także drzwi tarasowych. Z kolei, jeżeli chcemy uniknąć podwyższenia temperatury w domu, zastosujemy rolety, które ograniczą jego wpadnie do wewnątrz. Technologia budowy tych elementów wyposażenia uległa dużym zmianom na przestrzeni ostatnich 10-20 lat. Dzisiaj możemy zainstalować okna o niestandardowych wymiarach, a drzwi tarasowe mogą stanowić element szklanej ściany. Jest to idealne rozwiązanie, gdy mamy za oknem piękny widok, lub nie mniej ładny ogród. Szkło w porównaniu do betonowych ścian nie powoduje uczucia izolacji, a więc bliskość natury mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki.

 

Współczesne okna

Niektórzy z pewnością pamiętają drewniane okna, w których osadzano kawałki szyb, a ich brzegi łączono za pomocą kitu. Stąd wzięło się powiedzenie o „wciskaniu komuś kitu”. Producenci okien odeszli od tych archaicznych metod i nie wymaga to żadnego ubarwiania, także nie ma mowy o wciskaniu czegokolwiek. Okna pełną wiele zadań, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Ich celem jest utrzymanie ciepła, zapewnienie odpowiedniej ilości światła, podniesienie bezpieczeństwa, prosta obsługa i energooszczędność. W końcu każdy dąży do obniżenia comiesięcznych rachunków, a okna odpowiedniej klasy pomogą w osiągnięciu tego celu. Niegdyś m.in. ze względu na utratę ciepła instalowano małe okna. Dzisiaj możemy mieć takie od podłogi aż po sufit. Odpowiednie parametry skutecznie poradzą sobie z wyeliminowaniem utraty ciepła. Okna Lubin, to miejsce, w którym można znaleźć inspirujące rozwiązania. Wystarczy zajrzeć na https://oknalubin.com.pl/.

 

Drzwi tarasowe

W naszej strefie klimatycznej zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym mamy duże zapotrzebowanie na naturalne światło. Niestety w tym czasie dni są krótkie, a więc ilość godzin, gdzie możemy napawać się Słońcem, jest mocno ograniczona. Warto więc wykorzystać ten okres maksymalnie. Pomogą w tym przeszklone drzwi tarasowe, które szczególnie w pochmurne dni będą robiły różnicę w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami. Nie trzeba obawiać się o utratę ciepła. Z przytulnego salonu możemy obserwować, jak zmienia się najbliższe otoczenie, a w deszczowy dzień wygodnie rozsiąść się na sofie z książką i gorącą herbatą. Rozmiary drzwi można dostosować według potrzeb, a nawet zbudować przeszkloną ścianę, w którą wkomponujemy odpowiadający nam model. Uzupełnieniem takiego rozwiązania będą rolety. Pełnią one funkcje ozdobne, zważywszy na estetykę i bogatą gamę kolorów, ale także mają zadania ochronne. Przydadzą się podczas dłuższych wyjazdów.

Nasze okna na świat różnią się od tych sprzed kilkunastu lub kilkudziesięciu lat. Całe szczęście to zmiana na lepsze. Nawet w ruchliwej okolicy możemy zainstalować taki model, dzięki któremu uzyskamy odpowiednie wyciszenie. Poza praktycznymi funkcjami są jeszcze walory estetyczne. W ten sposób dopasujemy nie tylko rozmiar okna, ale jego wygląd do wyglądu domu wewnątrz i na zewnątrz. Współczesne modele dają wiele możliwości, które z powodzeniem znajdą zastosowanie w naszych domach.